Агата Крісті була однією з перших серфінгістів Британії

Це з’ясував Піт Робінсон, засновник Музею британського серфінгу в Девоні.

Письменниця, що створила Еркюля Пуаро і місіс Марпл разом зі своїм першим чоловіком Арчі була однією з перших представниць респектабельного британського вищого суспільства, яка стала проявляти інтерес до активного відпочинку такого роду. Сімейна пара Крісті провела деякий час на пляжах Кейптауна і Гонолулу, де розвивала свої навички поводження з дошкою для серфінгу.

Згідно з результатами дослідження Робінсона, Агата Крісті з чоловіком були одними з перших британців, які навчилися їздити на дошці для серфінгу стоячи – раніше них, згідно з наявними свідченнями, це зміг зробити тільки принц Едвард. Історія їхнього знайомства з серфінгом почалася в 1922 році, коли, незабаром після закінчення Першої світової війни, Арчі одержав посаду одного з організаторів Всесвітньої британської виставки 1924 року, з рекламою якої мав об’їхати півсвіту. Залишивши свою маленьку дочку на піклування сестри і матері письменниці, подружжя вирушило до Південної Африки в лютому 1922 року. Відомо навіть точна назва пляжу, де вони вперше познайомилися з серфінгом – Мьюзінберг в Кейптауні.

Одразу після Південної Африки сімейна пара вирушила до Австралії та Нової Зеландії, а потім – на Гавайські острови, де на пляжах Гонолулу і добилася перших серйозних успіхів. Агата Крісті написала у своїй автобіографії про момент, коли вона вперше змогла проїхати по хвилі, втримавши рівновагу на дошці, як про «абсолютний тріумф». Робінсон у своєму дослідженні пише про «глибокий інтерес до моря», який виявляла письменниця, і про те, що Агата Крісті була на той час «вельми спортивної молодою пані».

znaki.fm та guardian.co.uk