Михайло Жванецький відстоює свої авторські права в суді

Письменник-сатирик Жванецький стверджує, що його розповіді і мініатюри були без дозволу опубліковані у двотомному збірнику, що вийшов кілька років тому.

За інформацією Російського агентства правової та судової інформації, позов про порушення авторських прав до московського видавництва «Зебра Е» Михайло Жванецький подав у Пресненський суд Москви. Претензія стосується двотомника «Магазин Жванецького» – антології оповідань цілого ряду вітчизняних сатириків XX століття – який вийшов у 2008 році. У книгах, як стверджує письменник, без дозволу були опубліковані його оповідання і мініатюри – з приводу точного числа джерела розходяться. За версією РАПСІ, мова йде приблизно про 70 творів Жванецького, а за даними газети «Известия» – всього про дюжину. За матеріалами суду, сатирик претендує на компенсацію матеріальної шкоди в розмірі двократної вартості примірників творів, що складає більше 360 тисяч рублів, і моральної шкоди – 50 тисяч рублів.

Генеральний директор «Зебри Е» Ігор Смолін заявив газеті «Известия», що в 2006 році Жванецький спершу дав свою згоду на публікацію двотомника, а потім різко її відкликав. Розбіжності почалися через оформлення видання: сатирик був проти помітного заголовка «Найголовніший М. М. Жванецький» на обкладинці книги, крім того, він хотів скоротити число власних творів у збірці.

Представники Жванецького уточнили, що двотомник вже опинявся в центрі судових розглядів. У перший раз сатирик подав до суду на видавництво в 2008 році і відсудив 600 тисяч рублів за незаконну публікацію. Пізніше виявилося, що з’явилося ще одне додаткове видання. Смолін же стверджує, що існує лише один варіант двотомника – зразка 2006 року.

В деталях суд розбиратиметься на початку вересня.

pro-books.ru