Цифровий друк веде до безграмотності і безглуздих помилок

Недавні дослідження британських учених показали, що зі зростанням популярності електронних книг і повсюдне використання текстових редакторів, у тому числі – учнями шкіл та студентами, стрімко збільшується число помилок як в електронних книгах, так і в шкільних роботах і серйозних періодичних виданнях.

Всього пару десятків років назад, перш, ніж здати письмову роботу викладачеві, учень повинен був її перевірити на наявність помилок. Це ж стосувалося і редакторів, що працюють над книгами або статтями. Тепер, і з появою програм, що виправляють помилки (і часто правлячи правильне на неправильне), усе менше людей замислюються про граматику, що призводить до величезної кількості помилок в електронних книгах і навіть фінансових та економічних виданнях. Так, 5 червня, електронний номер Wall Street Journal вийшов із заголовком на першій сторінці: «Уряд США додало всього 54,0000 робочих місць …». Кома неправильно розділяє розряди чисел у фінансовій газеті? Наслідки подібних помилок можуть бути дуже серйозними: від зниження довіри читачів до падіння акцій видання на фондовій біржі.

Як з цим боротися, і хто винен? Безтурботні редактори? Творці орфографічних програм? Читачі, що вимагають більше електронних книг за меншими цінами? Як би там не було, видавнича індустрія, схоже, зіткнулася з черговою серйозною проблемою.

znaki.fm