Протести проти надмірних оподаткувань книжок

На Староместській площі в Празі декілька сотень осіб в середу протестували проти планів уряду підвищити ПДВ (податок на додану вартість) на книги і пресу.

Зараз в Чехії ПДВ на друкарську продукцію складає 10%, передає Бі-Бі-Сі.

До 2013 року влади країни планує підвищити його до 17,5%, що, на думку Союзу чеських книгопродавців і видавців, може призвести до скорочення двох тисяч робочих місць.

Союз веде збір підписів під петицією проти підвищення податку. Свої підписи під документом поставили більше 160 тисяч осіб.

Раніше японську перекладачку книг про Гарі Поттера змусили сплатити 6,5 млн доларів податку. Таку суму погодилася виплатити перекладачка популярних дитячих книжок Юко Мацуока (Yuko Matsuoka) на вимогу японських податкових органів.

Жінка останні кілька років мешкає в Женеві, що й призвело її до рішення платити податок зі своїх доходів тільки на користь швейцарської казни. Сума, з якої японський бюджет не отримав відрахувань, оцінюється в 3,6 мільярди ієн (30 мільйонів доларів).

Претензії в адресу 63-річної Мацуока виникли ще 2006 року, коли токійські податкові органи зажадали від неї сплатити прибутковий податок за три роки, починаючи з 2001-го. Жінка звернулася у відповідні служби Швейцарії і Японії з проханням не допустити подвійного оподаткування, проте в цьому їй було відмовлено.

newsru.ua