У коміксах про Астерікса дослідниками виявлено 704 випадки черепно-мозкових травм


Більша частина постраждалих – особи чоловічої статі, більшість із них – римляни, більше половини з них отримали каліцтва від рук головних героїв – Астерікса і Обелікса. Медики вирішили всерйоз підійти до питання насильства в серії всесвітньо популярних коміксів.

Дослідження, опубліковане європейським нейрохірургічним журналом «Acta Neurochirurgica», яке ретельно вивчило улюблені багатьма поколіннями комікси про пригоди відважних галлів і оприлюднило наступні факти: у 34 книгах, випущених взагалі, виявлено 704 випадки черепно-мозкових травм.

698 постраждалих – чоловіки, 63,9% з них – римляни, 120 чоловік – галли, 59 – бандити чи пірати, також отримали по голові 20 готів, 14 норманів, вікінгів 8, 5 британців і 4 інопланетянини. Велика частина тілесних ушкоджень лежить на совісті неприборканих галлів (87,1%), з них Астерікс і його вірний соратник Обелікс несуть відповідальність більше ніж за половину каліцтв (57,6%). Всього 32 черепно-мозкові травми були нанесені римлянами і лише одна – піратами, повідомляють автори дослідження, виконаного під керівництвом Марселя Кампа (Marcel Kamp) з Університету Генріха Гейне. Незважаючи на те, що 70,5% жертв носили на голові шолом, в більшості випадків він був втрачений під час бійки або битви.

83% каліцтв були нанесені Астеріксом і Обеліксом під впливом магічного зілля. Учені повідомили, що «омела, яка входить до складу еліксиру, за віруванням галлів повинна була надавати надлюдську силу, однак насправді, в омелі міститься речовина фитогемагглютинин, яка надає позитивний ефект при лікуванні пухлин мозку, однак поки немає точних даних про використання цього компонента для лікувань черепно-мозкових травм», отже – потрібні подальші дослідження.

Єдине, що бентежить дослідників – це обмежена сума коштів, що виділяються на подібні проекти, адже хоч вони і довели, що римським воїнам слід було подбати про те, щоб шоломи міцніше трималися на їх головах, але скільки всього ще залишилося нез’ясованого!

znaki.fm