Головоломка Джойса вирішена: як перетнути Дублін, минаючи паби

Ірландський програміст заявив, що вирішив майже вікове завдання письменника Джеймса Джойса – як перетнути Дублін і жодного разу не зустріти паб.

Над вирішенням загадки Джойса 27-річний Рорі Макканн роздумував кілька років, пише Euromag із посиланням на ірландську Herald. Спочатку він креслив маршрут за допомогою ручки і паперу, потім вирішив залучити комп’ютер.

Маккан, який є випускником коледжу Університету Дубліна за спеціальністю «комп’ютерні технології», почав із розмітки 30 точок на карті по сторонам Дубліна: 15 уздовж північного боку Королівського каналу і 15 уздовж південного боку Гранд-каналу. Лінії водної навігації були прийняті за межі міста, як це було за часів Джойса.

У результаті Макканн придумав алгоритм, який шукає шлях між точкою на півночі до точки на півдні, обходячи паби, що зустрічаються на шляху, стороною. Це було зроблено за допомогою онлайн-карти на сайті OpenStreetMap.

Коли програміст розмістив маршрут на своєму сайті kindle-maps.com, люди стали заходити і розміщувати інформацію про паби, які не були позначені на карті. Рішення кілька разів коригувалося, після чого Макканн оголосив, що завдання виконане.

Нагадаємо, що 23 травня президент США Барак Обама побував в ірландському містечку Монігалл, де жили його предки по материнській лінії. Причому глава Білого дому вирушив в один із двох місцевих пабів, щоб покуштувати пива Guinness.

За тиждень до цього королева Великобританії Єлизавета II під час свого візиту до Ірландії відвідала всесвітньо відому пивоварню Guinness у Дубліні, проте вона відмовилася від пропозиції продегустувати напій.

novynar.com.ua

Фото guardian.co.uk