Відомий фантаст оформляє документи щодо своєї евтаназії

Знаменитий британський письменник-фантаст сер Террі Пратчетт починає оформлення процедури евтаназії, яку він має намір пройти у швейцарській клініці «Дігнітас». Відповідні документи з клініки письменникові вже доставлені, але свій підпис під ними він ще не поставив.

Днями британський телеканал BBC2 показав фільм Пратчетта про евтаназію (або, як її ще називають, «супроводжуване самогубство»). Герой фільму «Террі Пратчетт: Вибираючи смерть» – мільйонер Пітер Смедлі, чиє самогубство було відзнято на камеру, на підставі цих документальних кадрів Пратчетт зняв свій фільм. Сам письменник страждає хворобою Альцгеймера, яка була діагностована у нього у 2008 році. «Єдине, що поки зупиняло мене від того, щоб негайно підписати папери – цей фільм, та ще чортова книга, яку мені треба закінчити», – пояснив сер Пратчетт.

Автор шістдесяти романів, творець «Плаского світу», зазначив, що його рішення про формальну процедуру не означає, що він остаточно визначився зі своїми планами щодо евтаназії. За статистикою клініки «Дігнітас», 70% кілєнтів, що підписали документи, так і не вирішили добровільно розлучитися з життям.

The Guardian