Книгу XV століття оцінили в 35 тисяч доларів

Примірник «Нюрнберзької хроніки», виданий наприкінці XV століття і випадково виявлений у США в квітні 2011 року, виставлений на продаж за ціною в 35 тисяч доларів. Про це повідомляє The Associated Press.

Книга знаходиться в букіністичному магазині Кена Сандерса (Ken Sanders) в штаті Юта. Саме Сандерс виявив видання в невеликому місті Сенді під час благодійного заходу по збору коштів для місцевого музею.

«Нюрнберзька хроніка» – одна з найбільш відомих перших друкованих книг у світі. Вона являє собою історичну хроніку, що охоплює період від створення світу до XV століття. Видання містить понад дві тисячі ілюстрацій.

Книгу, автором якої був німецький лікар Гартман Шедель, надрукували в 1493 році в друкарні відомого нюрнберзького видавця Антона Кобергера. На сьогоднішній день у світі збереглося близько 700 її примірників.

За словами експертів, ціна «Хроніки» в ідеальному стані може доходити до мільйона доларів. Копія, знайдена в Юті, коштує набагато дешевше через те, що сильно пошкоджена. Більше половини сторінок у книзі відсутні. Тим не менш, експерти визнають, що видання представляє велику цінність для колекціонерів.

Власник магазину, де виставлена ​​«Хроніка», розповів, що вже отримав кілька десятків листів і дзвінків від потенційних покупців. За словами букініста, книга викликала величезний суспільний інтерес: у магазин приїжджають сотні людей, щоб поглянути на видання.

Примірник «Нюрнберзької хроніки» був виявлений в Юті випадково. Власник нічого не знав про істинну цінність книги. Вона дісталася йому від двоюрідного діда і кілька десятиліть пролежала на горищі.

lenta.ru