У Франції прийняли закон про фіксовану ціну на електронні книги

Проект був схвалений обома палатами французького парламенту, хоча необхідно дочекатися вердикту Єврокомісії, повідомляє pro-books.ru.

Законопроект, у якому обґрунтовується необхідність введення фіксованих цін на електронні видання, був запропонований Парламенту Франції ще восени минулого року. Ініціатива знайшла підтримку в Сенаті, але була відкинута Національною Асамблеєю. Через кілька місяців, протягом яких представники книжкової галузі за активної підтримки міністра культури Фредеріка Міттерана продовжували висловлюватися на користь швидкого введення фіксованих цін на цифрові книги, проект отримав підтримку Міжпартійного комітету Парламенту. Проте з боку Європейської комісії ще можуть виникнути заперечення, тому прихильники ініціативи не розслабляються і готуються її захищати.

Як повідомляє журнал The Bookseller, популярність книжкової продукції в цифровому форматі серед французів зростає. Динаміку можна простежити на прикладі інтернет-підрозділу книжкового магазину Fnac, який функціонує в якості однієї з найбільших платформ розповсюдження електронних книг у Франції. Число завантажень цифрових видань із сайту в 2009 році становило 60 тисяч, в 2010 – 120 тисяч, проте вже в першому кварталі цього року клієнти магазину завантажили 130 тисяч примірників книг. За даними статистики, 35,3.% бестселерів у травні цього року були доступні в електронному форматі легально в порівнянні з 17,3 % у липні минулого року, і 36 % проти 27,9 % у 2010 році – нелегально. Середня ціна електронної книги становить 12,02 євро, друкованої – 15,50 євро.

znaki.fm

  • Бамбуляка

    А чому б і у нас не прийняти такий закон?

  • Бамбуляка

    А чому б і у нас не прийняти такий закон?

  • Бамбуляка

    А чому б і у нас не прийняти такий закон?