Amazon «забирає хліб» у книговидавців паперових книг


Протягом травня найбільший американський книжковий інтернет-магазин оголосив про створення двох нових підрозділів, що спеціалізуються на випуску книг, повідомляє pro-books.ru.

Перший видавничий підрозділ – AmazonEncore – почав працювати рівно два роки тому, у травні минулого року з’явився ще один – AmazonCrossing. До них, за версією самого інтернет-магазину, примикає видавнича програма Powered by Amazon, у рамках якої наразі функціонує один проект – Domino, створений популярним автором Сетом Годином для розповсюдження невеликих за обсягом книг у цифровому форматі.

Видавнича активність Amazon набирає обертів: оголошено про запуск двох нових підрозділів, кожне з яких орієнтовано на публікацію книг певних жанрів. – (Jeff Belle) – віце-президент групи Amazon Publishing, відзначає, що покупців стабільно цікавить жанрова література, тому вкладення у книговидання додаткових сил і засобів у даному випадку повністю виправдано.

Підрозділ під назвою Montlake Romance буде випускати літературу романтичної спрямованості, включаючи історичні романи, сучасні «історії кохання», фентезі та містику. За словами Белля, цей сегмент книжкової продукції – один із найбільших і найпопулярніших в магазині Amazon, особливо – серед користувачів Kindle. Перша книга – потенційний бестселер відомої письменниці Конні Брокуей – вийде восени.

Другий підрозділ – Thomas & Mercer – буде спеціалізуватися на виданні детективів і трилерів, інтерес до яких з боку читачів також на рідкість стійкий. Восени під новим брендом в продажу з’являться новинки відразу чотирьох письменників, двоє з яких вже мали досвід співпраці з AmazonEncore.

Книги будуть доступні в друкованому, цифровому та аудіо-форматах. Передбачається, що продукцію, принаймні, паперову, будуть поширювати, крім самого Amazon, національні мережі і незалежні книжкові магазини США. Оглядачі журналу Publishers Weekly відзначають, що нові підрозділи більшою мірою, ніж створені до цього, схожі на традиційні видавництва і виводяться на ринок як повноцінні гравці. Офіс Amazon Publishing у Нью-Йорку в якості видавця очолить Ларрі Киршбаум (Larry Kirshbaum), який свого часу працював виконавчим директором компанії Time Warner Book Group, а потім заснував літературне агентство.

znaki.fm