Директор видавництва «Фоліо» на прес-конференції в Москві: 92% книжкового ринку в Україні – книжки, завезені з Росії

Книжковий ринок України перенасичений літературою з Росії, у той час як українське книговидання переживає кризу. 92% вільного книжкового ринку в Україні, якщо не рахувати навчальну літературу, – книжки, завезені з Росії.

Про це заявив в Москві на прес-конференції генеральний директор видавництва «Фоліо» Олександр Красовицький, – повідомляють РІА «Новости».

За його словами, нині українського книговидання – як російською, так і українською мовою – практично немає. Виняток – навчальна література, яка переважно виходить українською.

«Протягом 20 років різні уряди однаково не сприяли розвитку книговидання в нашій країні – як російською, так і українською», – заявив видавець.

Він також розповів, що на читацький вибір в Україні впливають якість і ціна книг, а не мова, якою її видано. Ця тенденція зумовлена великою пропозицією книг з Росії. «Ми маємо фактичну двомовність і двочитання. Якщо на прилавку лежать книги російською і українською мовами, то найчастіше читач обере ту, яка якісніша й дешевша, – йому буде все одно, якою мовою вона написана», – цитує агентство.

zaxid.net