У Росії створили кафедру коміксів

У Московській фінансово-промислової академії з’явиться кафедра манги і коміксів. Кафедру очолить художник Павло Сухих (Хіхус), творець фестивалю коміксів «КомМісія».

Кафедра була створена практично випадково. За словами Хіхуса, він прийшов до ректора МФПА поговорити про співпрацю вузу з фестивалем “КомМісія”. У процесі цієї бесіди народилася пропозиція створити кафедру коміксів.

“Методом навчання стануть західні стандарти, засновані на майстер-класовому навчанні. Тобто протягом двох-трьох тижнів буде приходити один автор, який почне і закінчить з хлопцями комікс, покритикує, розповість, як побудувати сценарій”, – розповів Хіхус.

Художник планує запрошувати до викладання не тільки авторів коміксів, але і режисерів і літераторів. “У коміксі найважливіше – розповідь, історія, її режисура”, – зазначив Хіхус. “Я думаю, що можу навчити малювати комікси будь-яку людину, тому що, в принципі, не потрібно бути генієм малювання, а важливо вміти історію розповідати”, – додав він, зауваживши, що зі вступними іспитами поки не визначився.

Кафедра коміксів у МФПА стане першою в Росії, але у світі існують аналогічні університетські курси. Близько двох років тому дисципліна “Написання коміксів” з’явилася в шотландському вузі – Единбурзькому університеті імені Джона Непіра, а в університеті Данді, також у Шотландії, комікси почали вивчати як літературні твори.

ТСН