Королівське «Циганське весілля» вилучено з продажу через скарги ромів

Усі екземпляри жартівливого фотоальбому «Моє велике циганське весілля», у якому принц Вільям і його наречена Кейт Міддлтон представлені в образі циганської пари, зникли з полиць мережі супермаркетів Tesco.

Таке рішення було прийнято, щоб задовольнити вимоги профспілки циганських жінок (жінок народу рома, як вони себе називають), які назвали альбом образливим. «Ця книга дискримінує наш народ, – заявила в інтерв’ю Daily Record голова профспілки – 35-річна Жозефін Сміт. – Вони звикли жартувати і сміятися над циганами, і зайшли у своїх жартах занадто далеко. По відношенню до інших народів – з тими ж євреями – вони б не дозволили собі такого. Зараз я працюю над тим, щоб книжку прибрали з Waterstone’s і Amazon ».

«Як тільки навколо книги піднявся шум, ми одразу ж зняли її з полиць нашого супермаркету», – повідомила прес-секретар Tesco.

Збірник жартівливих фотографій, що представляють королівську сім’ю і двір в образі циганського табору, створили брати Алекс і Рорі Скарф. У продаж книжка надійшла за ціною 6,99 фунтів стерлінгів. А ідею її створення навіяв популярний телесеріал каналу Channel 4 під такою ж назвою – «Моє велике циганське весілля».

Альбом надійшов у продаж 14 квітня, і на даний момент продано 3 244 примірники книги, згідно з даними компанії Nielsen BookScan, що здійснює спостереження і контроль за реалізацією книг.

Видавництво Simon & Schuster виступило на захист фотоальбому: «Це – весела книга з дуже м’яким гумором, ніхто нікого не хотів образити, її творці і герої тільки хотіли показати близькість королівської сім’ї до народу».

znaki.fm