Названі найкращі фантасти року за версією американської премії «Х’юго»

Оголошено лауреатів літературної премії «Х’юго» (Nebula), що присуджується Американською асоціацією письменників-фантастів.

Кращим науково-фантастичним романом 2010 року визнано дилогію «Blackout/All Clear» американської письменниці Конні Вілліс (Connie Willis), повідомляють znaki.fm із посиланням на The Guardian.

У романах розповідається про трьох вчених-істориків, що потрапили із 2060 року до Англії 1940-го – у розпал другої світової війни. Автор неодноразово ставала лауреатом престижних літературних премій – «Небюли» (нинішня нагорода стала для письменниці сьомою), «Х’юго» (10 разів), «Локус», премії Артура Кларка тощо.

Премію Рея Бредбері за кращий сценарій отримав Крістофер Нолан (Christopher Nolan), режисер і сценарист фільму «Початок» (Inception).

Кращою фантастичною книгою для дітей (премія Андре Нортон) було визнано «I Shall Wear Midnight» британського письменника Тері Пратчетта (Terry Pratchett) – 38-ма книга у серії «Плоский світ» і 4-та з циклу про Тіффані.

Літературна премія «Небюла» вручається з 1965 року в категоріях «Кращий роман», «Краща повість», «Краща коротка повість» і «Краща драматичний розповідь». У 1999 році до них додалася номінація «Кращий драматичний сценарій», а з 2006-го – приз за кращу книгу для дітей та підлітків.

znaki.fm