Книжковий ринок США «страждає» від цифрових книг: доходи скоротяться на майже 23 млрд. доларів


Аналітики в черговий раз припустили, як позначиться зростаюча популярність цифрових книг на конкретних доходи видавців протягом найближчих років, інформує Pro-books.ru.

Фахівці компанії IHS iSuppli оприлюднили короткі підсумки нещодавнього дослідження, що стосується перспектив розвитку північноамериканського ринку книжкової продукції. На їхню думку, ринок в цілому протягом п’яти років з 2010 по 2014 рік буде «просідати» з середньорічною динамікою в межах 3%. Виручка від продажів власне друкованих книг буде скорочуватися в середньому на 5% на рік. Зростання продажів електронних книг складе приблизно 40% на рік, тим не менш, розширення цього сегменту не зможе компенсувати загальний спад у силу того, що сегмент друкованих видань значно більшими. Таким чином, загальні доходи книжкового бізнесу скоротяться з 25 млрд. доларів у 2010 році до 22,7 млрд. доларів у 2014 році. Впродовж попередньої «п’ятирічки» виручка рік від року росла – не дуже значно, але стабільно. Тепер же, за словами аналітиків, прийшов час довгострокового спаду, спровокованого саме активно зростаючим сегментом електронних книг. Постраждати в даному випадку мають шанси не тільки продажі, але й саме книговиробництво.

У міру того, як світові продажі електронних пристроїв будуть зростати, з аналогічними тенденціями розвитку належить зіткнутися книжковим ринкам в інших країнах.

znak1