Знайдено 20 неопублікованих оповідань Берджесса та сценарій до фільму «Механічний апельсин»

В архівах письменника Ентоні Берджесса знайдено 20 неопублікованих оповідань, листи, сценарії і музичні твори, повідомляє BBC News. Усі ці матеріали зберігалися в трьох будинках Берджесса і були залишені Міжнародному фонду письменника його вдовою, яка померла в 2007 році.

Серед паперів, що потрапили в розпорядження фонду, виявився, зокрема, оригінал авторського сценарію до фільму «Механічний апельсин», раніше ніколи не публікуваний. Цей сценарій не сподобався режисеру Стенлі Кубрику, який у результаті написав сценарій до фільму сам. За словами голови Фонду Берджесса Ендрю Бісуелла, сценарій письменника дуже сильно відрізняється від роману і «значно твердіший».

Крім того, в паперах був знайдений сценарій до фільму про Наполеона Бонапарта, також написаний для Кубрика (фільм за ним так і не був знятий), і фрагменти сценарію для шоу про Гаррі Гудіні, над яким письменник працював разом з Орсоном Уеллсом. Серед інших, знайдених в архівах творів – 20 оповідань (частина з них тільки на аудіокасетах), книга про історію Лондона і маловідома книга з історії англійської літератури.

Крім літературних творів, в архівах було виявлено близько 200 музичних творів Берджесса, у тому числі три симфонії, партитура балету і ряд творів для оркестру. Берджесс займався музикою протягом всього життя, відомо близько 250 його робіт, в тому числі мюзикл про Льва Троцького і оперета по «Увіссу» Джойса.

lenta.ru