Виявлено сексизм у світовій дитячій літературі

Велика частина героїв дитячої літератури – чоловічої статі, пише газета Daily Mail з посиланням на публікацію в журналі «Стать і суспільство» (Gender and Society).

Аналіз 6000 найпопулярніших дитячих книжок показав, що кількість жіночих головних героїв не перевищує 31% проти 57% чоловічих. Це стосується і героїв-тварин, таких як Вінні-Пух, Кролик Пітер або Чудовий містер Фокс – вони також частіше асоціюються з чоловічими персонажами. Звірі-«чоловіки» – головні персонажі в 21% дитячих книг, в той час як звірі-«жінки» зустрічаються всього в 7,5% випадків. І ніякі Аліси, Дороті і Еллі не в силах витягнути нагору ці показники.

Цікаво, якщо аналізувати лише книги, написані у ХХ столітті, ця тенденція навіть посилюється. У XIX столітті було більше жіночих персонажів в дитячій літературі, причому багато з них не нагадували своєю поведінкою Попелюшку і здійснювали відважні подвиги нітрохи не гірше хлопчаків. У ХХ столітті їх місце зайняли хлопчики, такі як Гаррі Поттер або юний агент британських спецслужб Алекс Райдер.

Автори дослідження вважають цю тенденцію дуже тривожною. Вони говорять про те, що юні читачі багато в чому навчаються рольовому поведінці у героїв прочитаних ними книг і перекіс в сторону чоловічих персонажів не дає їм вибудувати правильну картину світу.

Дитячі книги не дають спокою дорослим. У 2008 році навколо літератури для маленьких читачів у Великобританії розгорівся справжній скандал, коли Асоціація книговидавців запропонувала ввести маркування для дитячих книг із зазначенням віку, для якого рекомендована та чи інша книга (наприклад, від 5 років, від 7, від 9, від 11 і від 13). Ця міра, запропонована з ініціативи батьків, натрапила на нерозуміння письменників. Фантаст Террі Прачетт так висловився з цього приводу: «Простір між очима читачів і сторінкою книги – священна зона, в яку не повинен проникати ніякий офіціоз».

znak1

  • Вертипорох

    Свят-свят! Де ви берете такі новини? Який “Пол”? Маккартні?