Продажі електронної белетристики у Великобританії за рік виросли в чотири рази

 

Продажі електронної белетристики і аудіокниг у Великобританії за 2010 рік зросли в чотири рази – з 4 до 16 мільйонів фунтів стерлінгів, повідомляє BBC News з посиланням на звіт Асоціації видавців Великобританії. Сумарні продажі електронних книг в той же час зросли на 20 відсотків і досягли 180 мільйонів фунтів. Найбільшою популярністю користувалася наукова і фахова література.

Частка продажів електронних книг на ринку в цілому виявилася, тим не менш, не дуже велика – всього 5,8 відсотків. Незважаючи на це, відзначає видання, зростання продажів свідчить про динамічне збільшення популярності  електронних книг, а також “читалок” для них. Загалом у Великобританії за рік було продано книг на 3,1 мільярда фунтів, на 2 відсотки більше, ніж у 2009 році.

За словами голови Асоціації видавців Великобританії Річарда Моллета, популярність звичайних книг знаходиться на дуже високому рівні, і, припустив він, у майбутньому паперові та електронні книги будуть існувати на рівних. Моллет також підкреслив, що швидке зростання продажів електронних книг було би неможливим без адаптації британських законів про авторське право.

Як пише The Guardian, середня ціна електронної книги в 2010 році склала 4,56 фунтів у порівнянні з 3,93 фунтами в 2009-му. Це майже на 1,5 фунти більше, ніж середня ціна звичайної книги.

Популярність електронних книг з кожним роком стабільно зростає. У 2011 році в США був подоланий історичний показник – за підсумками лютого електронні книги вперше випередили паперові.

lenta.ru