Сучасні подорожні нотатки: німець та італієць їдуть з Москви до Лісабону через Київ

Із 30 квітня до 14 травня 2011, на замовлення Ґете-Інституту, німецький редактор «Zeit» Марк Шпьоррле та італійський відомий публіцист Беппе Севергніні писатимуть щоденник про свою подорож до Москви, Києва, Кракова, Праги, Відня, Цюріха, Ліона, Марселя, Барселони, Мадрида та Лісабона.

У цій пізнавальній мандрівці Марк Шпьоррле та Беппе Северґіні спостерігають за тим, які риси притаманні їхнім співгромадянам, а також які забобони мають вони та інші щодо них. Кожного дня вони фіксуватимуть свої пригоди у щоденнику мандрівника, на блозі і на відео.

2 травня 2011, у Києві, журналісти дадуть ексклюзивне інтерв’ю виданню «Український тиждень».

Про подорож ведеться блог, який одразу перекладається 10 мовами, та у якому можна поставити запитання до подорожуючих.

Беппе Севергніні – письменник та колумніст «Corriere della Sera». Його остання книга вийшла в Німеччині у видавництві «Блессінг» в 2011 році під назвою «Вижити з Берлусконі». З 1998 року він – модератор форуму «Італійці» (www.corriere.it/italians), якому він (Rizzoli 2008) присвятив «Italians. Il giro del mondo in 80 pizze». Він писав для «The Economist» (1993-2003) і для «New York Times Syndicate» (2007-2009). У 2004 році Севергніні був обраний в Брюсселі «європейським журналістом року».

Марк Шпьоррле народився в 1967 році, живе в Гамбурзі. Будучи репортером і випусковим редактором «ZEIT», він пише для сатиричної щоденної рубрики «Божевільні жарти тижня». Раніше він працював для «Die Woche», «Magazin der Süddeutschen Zeitung» та створював телевізійні передачі, зокрема попередник формату сатиричного тижневика «В суботній вечір». Марк Шпьоррле – автор бестселерів «”Senk ju vor träwelling – Wie Sie mit der Bahn fahren und wirklich ankommen” (Гердер, 2008) і «Плита дійсно вимкнена? Божевільні історії із справжнього життя» (Ровольт, 2005).