Російський бізнесмен зібрався придбати британську мережу книгарень

Російський бізнесмен Олександр Мамут може придбати британську мережу книжкових магазинів Waterstone’s, яка виставлена на продаж британською компанією HMV, що займається інтернет-продажем музичного і книжкового контенту. Джерело цієї інформації газета Financial Times не розголошує.

Очікується, що вже цього тижня підприємець може запропонувати за компанію 35 мільйонів фунтів стерлінгів (57,77 мільйона доларів), що значно менше від оцінок експертів на рівні 50-75 мільйонів фунтів. Водночас продаж Waterstone’s є необхідністю для HMV з метою скорочення високого боргу, який до кінця року може перевищити 130 мільйонів фунтів стерлінгів.

Мамут, якому наразі належить 6,1% HMV, почав скуповувати акції мультимедійного рітейлера ще в жовтні, скориставшись тим, що акції компанії за 18 місяців впали у вартості на 75%.  Разом з тим, ні HMV, ні засновник мережі Тім Уотерстоун, за даними газети Guardian, не стали коментувати інформацію про підготовлювану операцію з Мамутом. Керівництво HMV обмежилося розповсюдженням комюніке, з якого випливає, що група «стежить за всіма можливими пропозиціями».

Мамут, чий стан, за оцінками Forbes, складає близько 1,5 мільярдів доларів, не вперше виявляється пов’язаний з книготорговим і книговидавничим бізнесом: йому належала частка в російській мережі «Букбері», а також контрольний пакет акцій видавничої групи «Азбука-аттікус», 25% з якого в березні був проданий французькій видавничій групі Hachette Livre.