Письменник програв суд за права на USB-Чебурашку

Письменник Едуард Успенський зажадав авторських відрахувань від компанії – виробника USB-накопичувачів у вигляді персонажів популярних мультфільмів Чебурашки і кота Матроскіна.
19 квітня 2011 Басманний суд Москви залишив без задоволення позов письменника. Компанія «Флешмастер» уклала договір з власником мультиплікаційних персонажів – ФДУП «Об’єднана державна кіноколекцій», який є правонаступником «Союзмультфільму». Адвокати Успенського, у свою чергу, зажадали авторських відрахувань письменнику. Справа дійшла до суду, процес тривав більше року, в результаті – суд не задовольнив позов письменника.

У процесі брали участь адвокати Успенського, представники компанії «Флешмастер» і колишнього об’єднання «Союзмультфільм». Особливу увагу було приділено різниці між образом Чебурашки, описаним у книзі Успенського (письменник має на них авторські права), та мультиплікаційних персонажем (на нього права належать правонаступникам «Союзмультфільму»). В якості головного «речового доказу» були пред’явлені характерні вуха Чебурашки. У книгах Успенського у Чебурашки немає великих круглих вух, такий образ був створений художниками-мультиплікаторами в процесі екранізації мультфільму.

Судом були прийняті докази компанії «Флешмастер». Це не перший (і навряд чи останній) спір такого роду: права на образи героїв радянських мультфільмів неодноразово переходили з рук в руки.

znak1