У Буенос-Айресі стартує книжковий ярмарок

Найбільша в Латинській Америці Міжнародна книжкова виставка-ярмарок відкрилася в столиці Аргентини.

Книжковий ярмарок проходить в Буенос-Айресі, оголошеному ЮНЕСКО світовою столицею книги в 2011 рік, уже в 37-й раз, під гаслом «Місто, відкрите світу книг». На ній представлено більш ніж півтори тисячі найбільших видавництв із 42 країн, зокрема з України, Азербайджану, Вірменії.

У церемонії відкриття взяли участь відомі письменники, представники федерального уряду і мерії Буенос-Айреса, дипломати і прості відвідувачі. Міністр освіти Альберто Силеоні (Alberto Sileoni) в своєму виступі підкреслив, що книжкова виставка сприятиме, зокрема, розвитку культури читання серед дітей і підлітків. За його словами, минулого року в Аргентині було видано 26,4 тисяч книг загальним накладом 76 мільйонів екземплярів.

Спочатку планувалося, що виставку відкриє лауреат Нобелівської премії з літератури 2010 року, перуанець Маріо Варгас Льоса (Mario Vargas Llosa). Проте його участь в події перенесли на наступний день на прохання групи аргентинських інтелектуалів, не згодних з критичними висловами письменника на адресу деяких лідерів латиноамериканських країн.

На книжковому ярмарку читачі зможуть поспілкуватися з такими відомими літераторами, як південноафриканець Уїлбур Сміт (Wilbur Smith), чилієць Хорхе Едвардс (Jorge Edwards), іспанці Роса Монтеро (Rosa Montero) і Антоніо Муньос Моліна (Antonio Munoz Molina). У рамках ярмарку з 29 квітня до 3 травня пройде 6-й міжнародний фестиваль поезії.

Виставка буде відкрита до 9 травня. Її відвідають близько 1,2 мільйона любителів книги . Вхідний квиток коштує близько 5 доларів.

www.litgazeta.com.ua