У Празі вийшла збірка поезій Олега Ольжича

Цього тижня у Празі вийшла збірка поезій Олега Ольжича «Загибель Ікара».

 

Над перекладами працювала група чеських україністів на чолі з професором Карлового університету Аленою Моравковою. Дбайливо, з метою охопити найширший спектр творчості поета, сформована ця книжечка. У вибраних творах пізнаємо юного Олега Ольжича, який народився в Житомирі, його шлях до поетичних вершин і людську долю, яка складалась у Відні, Берліні й Празі, і врешті трагічну загибель поета в нацистському концтаборі Заксенхаузен.

Колись у листі до батька, поета Олександра Олеся, Олег Ольжич написав: «Все, що роблю, може бути історичне». Пророцтво поета збулось, його слово потрібне і нині, вважає перекладачка, упорядник збірки «Загибель Ікара» Алена Моравкова.

«Думаю, що появою таких публікацій ми сприяємо розкриттю історії українсько-чеських відносин, а це має для нас дуже велике значення. Також, наскільки я знаю думки наших студентів – і українців, і чехів, – то історія поетів української діаспори їх дуже цікавить. Студентів зворушують і до них промовляють їхні трагічні долі. А тому вважаю, що ми не даремно оживляємо ці імена. Крім цього, такі поети, як Олесь, належать до образу української Праги, а українська Прага є частиною загального образу Праги», – каже перекладач.