Використання бренду «S.T.A.L.K.E.R.» обійдеться «АСТ» в 60 мільйонів рублів

Видавнича група, яка програла в судовому спорі, і «Ексмо» – колишній власник прав на товарний знак, зрештою уклали мирну угоду.

Влітку минулого року суд підтвердив, що «Ексмо» законно позбулося прав на бренд «STALKER», зате незабаром був задоволений позов видавництва до «АСТ», поданий через неправомірне використання цього ж товарного знаку. З відповідача вимагалася компенсація в розмірі 261,2 мільйона рублів, а також вилучення з продажу і знищення контрафактних примірників дев’яти книг, сім з яких були видані тиражами 70-80 тисяч примірників. Ще до судового розгляду видавництва мали намір укласти минву угоду, однак, як повідомляє журнал «Книжкова справа», зробити це їм вдалося лише тепер, під час розгляду апеляційної скарги «АСТ».

Згідно з умовами угоди, яку з боку «Ексмо» підписав гендиректор Олег Новіков, видавництво «АСТ» і «Астрель» визнають факт порушень і погоджуються виплатити за це компенсацію в розмірі 60 мільйонів рублів двома траншами: 20 мільйонів – до 30 червня цього року, і ще 40 мільйонів – до 1 серпня. Додатково «Астрель» перерахує на рахунок «Ексмо» 100 тисяч рублів відшкодування державного мита, а «АСТ» зобов’язується не поширювати контрафактну продукцію. Зі свого боку, «Ексмо» повністю відмовляється від позовних вимог. Мирна угода була затверджена Дев’ятим Арбітражним апеляційним судом минулого тижня.

За інформацією журналу, це перший прецедент в російській книговидавничій практиці, коли сторона, що програла виплатить настільки значну суму відшкодування за авторські права на бренд.

pro-books.ru