У США знищено джерело натхнення Фітцджеральда

 

У США знесений особняк «Лендз Енд», в якому письменник Френсіс Скотт Фітцджеральд придумав роман «Великий Гетсбі». Будинок, який перебував у Сендс-Поінт в штаті Нью-Йорк, був знесений з дозволу місцевої влади.

Цей особняк був побудований на самому початку XX століття, і знаменитий американський романіст часто бував у ньому в 1920-х роках. У той час будинком володів головний редактор  газети New York World, і у нього в гостях збиралися видатні представники американської літератури, музики та мистецтва початку століття. Багато хто з них згодом визначили покоління «Ревучих двадцятих» в американській культурі.

На думку багатьох, в тому числі літературознавців, саме особняк «Лендз Енд» став прототипом будинку, в якому жили головні герої роману «Великий Гетсбі» – Том і Дейзі Б’юкенен. Крім того, цей особняк знаходився на Лонг-Айленді, де розгортається дія роману.

У 2004 році особняк площею близько двох тисяч квадратних метрів і прилеглу територію купив бізнесмен Берт Бродські. Будинок виявився занадто великим для його родини, тому Бродські вирішив знести його і побудувати на території п’ять особняків поменше. Будинок не був включений в число архітектурних пам’яток, тож влада дала дозвіл на знесення.

«Великий Гетсбі» – один з найважливіших романів американської літератури XX століття. За життя автора він був не дуже популярний, і увагу масового читача залучив лише в 1950-х роках. «Великий Гетсбі» займає друге місце в списку 100 найкращих романів XX століття на англійській мові за версією великого видавничого дому Modern Library.