Письменник Мартін Еміс не хотів би бути англійцем та підготував «останню образу» Англії

Британський письменник Мартін Еміс поскаржився на «моральне розкладання» Англії і заявив, що не хотів би бути англійцем, пише The Guardian з посиланням на інтерв’ю, яке Еміс дав французькому тижневику Le Nouvel Observateur.

«Все, що відбувається у Великобританії після Другої світової війни, -. Нікому не цікаво. Колись найбільша імперія у світі сьогодні перетворилася на державу, з якою ніхто не рахується», – заявив він. За словами письменника, для британців «слава стала новою релігією».

Він також розповів, що незабаром переїжджає до США і в своєму новому романі приготував «останню образу» Батьківщині. Книга під назвою «Держава Англія» повинна вийти в 2011 році. Головний герой цього роману – злочинець на ім’я Лайонел Есбо – виграє в лотерею велику суму грошей.

«Ця метафора позначає те, що можна назвати моральним розкладанням: ми хочемо отримати все, нічого не роблячи», – заявив Еміс. «Це книга про занепад моєї країни, про ненависть, невдоволення, гіркоти, всього того несвідомого, що спричинені цим занепадом … Комусь може здатися, що жити в Лондоні досить приємно. Але всередині тут все прогнило», – Додав він.

Еміс зауважив, що проти англійців нічого не має, більше того, захоплюється ними.
Мартін Еміс – один з найбільш відомих сучасних британських письменників. Його батько Кінгслі Еміс також був письменником, він вважається класиком британської літератури XX століття.

The Guardian