Знайдені листи, скопійовані Волтом Вітменом

 

Близько трьох тисяч документів, написаних рукою поета Уолта Уїтмена, знайдені в національних архівах США. Про це повідомляє The Guardian.

 

Папери, виявлені в архівах, були написані Уітменом в період з 1865 по 1874 рік, коли він працював клерком у міністерстві юстиції, де в його обов’язки входило переписування чужих листів.

 

У знайдених документах зачіпаються найрізноманітніші теми – від звинувачень у державній зраді до військових злочинів і від посилення впливу Ку-Клукс-Клану до використання віспи в якості зброї в Громадянській війні.

 

Незважаючи на те, що Уітмен не був автором листів, а лише копіював їх, для вчених очевидна цінність знахідки. На думку професора Кеннета Прайса, який є одним з творців найбільшого електронного архіву Уолта Уїтмена, вміст цих паперів, безумовно, вплинуло на світогляд письменника, тому вони будуть гарною підмогою для його майбутніх біографів. Крім цього, професор вважає, що знахідки дозволять дослідникам “пролити більше світла” на опублікований у 1871 році твір “Демократичні далі”, у якому Уітмен розмірковує про політику.

 

Поет і публіцист Уолт Уітмен народився в Нью-Йорку в 1819 році. За свої новаторські підходи до побудови віршів Уітмен визнаний одним з найбільш значущих американських поетів. Зокрема, він одним з перших почав використовувати верлібр. Найбільш відомим твором Уолта Уїтмена вважається збірник віршів “Листя трави”, опублікований в 1855 році. Уітмен помер у 1892 році у віці 72 років.