Mega-jordan – створено найбільший інтернет-каталог старожтностей

У Йорданії почав працювати Mega-jordan, найбільший в світі інтернет-каталог старожитностей. Про це повідомляє Associated Press.

Розробка Mega-jordan провадилась упродовж чотирьох років силами Йорданії, лос-анджелеського інституту Гетті (Getty Institute of Los Angeles) і Всесвітнього фонду пам’ятників (World Monuments Fund). За інформацією агентства, цей проект коштував один мільйон доларів.

В основі каталога лежить геоінформаційна система на зразок Google Maps. В ній міститься інформація майже про всі пам’ятники Йорданії. При виборі будь-якого з них користувач бачить невеликий опис місця і інформацію про його стан. Учені і інспектори, затверджені департаментом старожитностей Йорданії, зможуть вносити зміни до каталога і оновлювати інформацію про визначні пам’ятки.

Археологи і історики вже давно користуються геоінформаційними системами в своїй роботі, проте, на думку керівника американського центру досліджень Сходу Барбари Портер, Mega-jordan є єдиним у своєму роді. За даними порталу Past Horizons, в цьому інтернет-каталозі міститься інформація про 10750 визначних пам’яток, зокрема одне з чудес світу – стародавнє кам’яне місто Петра.

Associated Press підкреслює, що Mega-jordan допоможе вченим і властям краще захищати визначні пам’ятки від урбанізації і мародерства. Так, археологи, що працюють на розкопках, зможуть заявляти про крадіжки або попереджати про наплив туристів.