У Польщі відкрився інститук казок

У польському місті Пацанів при Європейському центрі казок відкрився науково-дослідний “казковий інститут”.

Ідея створення цього незвичайного об’єкту, що став частиною цілого комплексу, який включає присвячений казкам музей, кінозал, театр і сад, виникла з прагнення знати про чарівні і повчальні історії для дітей абсолютно все. За словами директора центру Кароліни Кемпчик, у той же час, під назвою “інститут” криється трохи інше розуміння, ніж традиційне місце зосередження наукової думки. “Ми хочемо трохи змінити сталі уявлення, хочемо навчати через гру і розважатися, пізнаючи щось нове”, – відзначила вона.

Проте, згідно задуму творців інституту, однією з головних його цілей буде організація форумів і конференцій, що стосуються літератури для дітей і молоді, а також симпозіумів в галузі дитячої психології й педагогіки. Окрім цього планується створення можливості проходження на базі інституту студентської практики. “Ми сподіваємося, що завдяки цьому вдасться почати використовувати світ казок як нову або давно забуту область для розвитку в дитині особистості”, – відзначив професор Марек Контні.

Автори літератури для дітей у свою чергу розраховують, що інститут стане місцем їх зустрічей з читачами, а також базою для пошуку причин занепаду інтересу до казок серед малят та їх батьків.

www.osvita.org.ua