Російська цензура в дії: арештовано тираж книги, яка не сподобалася московським чиновникам

31 березня на склад видавництва «Ексмо» у підмосковному місті Видне прийшли співробітники правоохоронних органів і заарештували велику частину накладу книги кореспондента Forbes Анни Соколової «Корпорація “Підмосков’я”: Як розорили найбагатшу область Росії». Як повідомив на своїй сторінці на Facebook директор редакції ділової літератури видавництва «Ексмо» Леонід Бершидський, в той же день дещо раніше якийсь бізнесмен викупив весь наклад цієї книги, що залишився на складі, це приблизно 3500 екземплярів.

«Все сталося блискавично: у 18 годин 55 хвилин старший лейтенант міліції Криворот почав« огляд місця події », тобто двох палет на складі ЕКСМО, а о 19:30 він його закінчив і вилучив« 3439», як то вказано в наявному у нас протоколі огляду. Надалі, думаю, міліція, гнана живим інтересом до справи з боку обласної адміністрації, захоче дізнатися, кому ми відвантажили ще 1561 примірник книги Соколової, – додав Бершидський – Видавництво має намір відстоювати інтереси свої та автора. Я впевнений, що цей негідний цирк припиниться і нам повернуть залишок накладу. Тому що ніякого наклепу в книзі Соколової не міститься, а містяться там дві субстанції – правда і авторська думка».

Пізніше в розпорядженні видавництва опинився документ: заява першого заступника губернатора Ігоря Пархоменка від 31 березня. «Прошу вас залучити до кримінальної відповідальності осіб, які видали й опублікували книгу Соколової А.В. за ст. ст. 319, 129 Кримінального Кодексу Російської Федерації – образа представника влади і наклеп … У даному літературному творі містяться наклепницькі висловлювання на мою адресу, на адресу членів Уряду Московської області та Губернатора Московської області, спрямовані на приниження їхньої людської гідності як людини так і посадової особи, звинувачення в скоєнні посадових і кримінальних злочинів, узагальнену негативну оцінку діяльності Уряду Московської області і мою, зокрема », – йдеться в документі.
«Зараз ситуація лежить у юридичній площині, – прокоментував цей інцидент Леонід Бершидський. – Наші юристи будуть звертатися до районної та обласної прокуратури, щоб отримати наклад назад. Або, принаймні, щоб нам роз’яснили необхідність її вилучення і обгрунтували, що за наклеп міститься в книзі … Відповідно, має бути справа, суд, і за його рішенням наклад буде або повернуто, або утилізовано, але тоді ми будемо вимагати компенсацію. Чи будемо додруковувати наклад? Коли буде продано те, що є, то додрукуємо».
Новости литературы