Останній любовний лист Кітса пустили з молотка


Любовний лист поета Джона Кітса, адресований його нареченій Фанні Браун, продано на аукціоні Bonhams в Лондоні, повідомляє сайт аукціонного будинку. Виручка з продажу лота склала 96 тисяч євро.

Це останній відомий лист англійського романтика, який прожив усього 25 років і який помер від туберкульозу в 1821 році. До продажу його власником був колекціонер і поет Рой Девідс (Roy Davids). Ім’я нинішнього власника невідомо, тому що покупець побажав залишитися інкогніто.

У листі вмираючий поет виливає нареченій душу і розповідає про свою любов. Незважаючи на те, що Фанні жила по сусідству з Кітсом, через хворобу останнього бачитися часто вони не могли і тому вели листування.

За словами Роя Девідса, цей лист був останнім з 30 написаних Кітсом до своєї коханої. Решта послання поета зберігаються в музеях та архівних фондах Великобританії.

“Це (лист) підтвердження поетичного генія Кітса, сили його уяви; слова листа практично складаються в вірш. Володіти цим рукописом – означає максимально наблизитися до Кітса духовно і фізично”, – заявив Девідс.

Кітс вважається одним з трьох великих англійських романтиків молодшого покоління поряд з Байроном і Шеллі.