Премія Астрід Ліндгрен за образотворчі оповідання Шона Тана

Австралійський письменник і ілюстратор Шон Тан став лауреатом премії імені Астрід Ліндгрен. Про це оголосило журі в шведському містечку Віммербю, де за традицією відбулося вручення премії, передає ИТАР-ТАСС.

Шон Тан є “віртуозом візуальної розповіді, провідником нових можливостей книг у картинках”. “Його ілюстрації утворюють цілий космос. Спогади про дитинство і юність слугують йому незмінними маяками, але водночас його образотворче оповідання універсальне і звернене до всіх, незалежно від віку”, – зазначило журі.

37-річний Тан – автор і ілюстратор близько 20 книг, перекладених на багато мов світу. Найвідоміші серед них – видана російською мовою “Нічия річ”, графічний роман “Прибуття” і збірка оповідань “Казки далеких передмість”. Цього року Тан удостоївся нагороди американської кіноакадемії “Оскар” за мультфільм “Нічия річ”, в основу якого лягла його книга.

У списку претендентів на премію значилися 175 осіб з 62 країн світу, зокрема двоє росіян – художник Євген Антоненков і дитяча письменниця Катерина Мурашова.

Міжнародну літературну премію пам’яті Ліндгрен була встановлено шведським урядом у 2002 році після смерті письменниці для того, щоб сприяти розвитку дитячої і юнацької літератури. Премія вручається не тільки письменникам, а й ілюстраторам, а також організаціям, що займаються популяризацією читання серед дітей і підлітків. Управління премією покладено на Раду з культури – одне з відомств міністерства культури Швеції.

У 2010 році лауреатом премії стала дитяча письменниця з Бельгії Кітті Кроутер.

ИТАР-ТАСС