Антипремія «Почесна неписьменність» – російському міністрові освіти і науки

На ярмарці-виставці «Книги Росії» оголошені лавреати щорічної російської літературної антипремії «Повний абзац». Найгіршою книгою року в Росії названий роман «Квітковий хрест» торішнього лавреата «Російського Букера» Олени Колядіної.

Роман журналістки з Череповця, написаний стилізованою мовою з вживанням нецензурних слів допетровської Русі, був уперше опублікований в журналі «Вологодская литература».

Перемога твору на «Російському Букері» викликала обурення літературознавців і критиків, які звинуватили журі в непрофесіоналізмі.

У номінації «Найгірший переклад» антипремію отримав роман ірландської письменниці Сесілії Ахерн «Чарівний щоденник» у перекладі Людмили Володарської.

За найгіршу редактуру нагороджено роман американської письменниці Еріки Йонг «Як врятувати своє життя», за найгіршу коректуру – культурологічну книжку американського журналіста Девіда Фрідмана «Пеніс. Історія зльотів і падінь».

Спеціальна антипремія «Почесна неписьменність» дісталася міністрові освіти і науки РФ Андрію Фурсенку за реформу освіти, в результаті якої російська мова і література стануть необов’язковими предметами в школі.

Антипремія «Абзац» була встановлена в 2001 році газетою «Книжное обозрение» і Генеральною дирекцією Міжнародних книжкових виставок і ярмарків за видання, які, на думку організаторів заходу, не відповідають вимогам сучасного книговидання щодо перекладу, редактури і коректури.