«Російському Букеру» загрожує закриття: немає грошей на премію

Літературна премія «Російський Букер», яка вже двадцять років присуджується за кращий роман російською мовою, може припинити своє існування з фінансових причин.

Фінансування премії повністю здійснювалося в рамках добродійної програми міжнародної компанії BP з 2005 року, коли розмір головного грошового призу збільшився з $15 тисяч до $20 тисяч.

«У 2010 році закінчився термін п’ятирічної угоди Фонду “Російський Букер” з міжнародною компанією BP, – мовиться в повідомленні на сайті премії. – Переговори з можливими партнерами на даний момент не дали певних результатів, але вони продовжуються».

Також на сайті «Російського Букера» повідомляється, що оголошення преміальної процедури 2011 року відкладене, а рішення про подальше існування премії буде ухвалено «найближчими місяцями».

«Російський Букер» був установлений 1991 року як аналог британського Букера. Серед лавреатів минулих років  — Булат Окуджава, Василь Аксьонов, Михайло Шишкін, Людмила Уліцька, Михайло Бутов.

Присудження премії 2010 року костюмно-еротичному роману«Квітковий хрест» Олени Колядіної викликало скандал у літературних колах, критики називали вибір журі «катастрофічним» і розцінювали його як «спосіб самогубства премії», а експерти підкреслювали непрофесійний менеджмент «Російського Букера».