Зйомки фільму за романом Андрія Кокотюхи «Червоний» розпочато

Фото зі сторінки Зази Буадзе у Facebook

Фото зі сторінки Зази Буадзе у Facebook

10 березня в Кривому Розі почалися зйомки повнометражного фільму «Червоний». Режисер-постановник – Заза Буадзе. автор сценарію – Андрій Кокотюха.

Сюжет фільму розповідає про те, як в один із таборів ГУЛАГу приходить новий етап. Серед новоприбулих в’язнів опиняється колишній командир УПА Данило Червоний, на якого чекає не лише тяжка робота, знущання начальства та протистояння із «чорною мастю», а й міцна підтримка побратимів. Разом вони не тільки змінять табірний порядок, а й врешті піднімуть повстання й здобудуть справжню свободу.

Саме в Кривому Розі було знайдено місце для головної локації фільму – табору. Символічно, що ця декорація розташована неподалік від урвища, відомого як «Провал СРСР». Загалом фільм зніматимуть у трьох регіонах: Кривому Розі, Одесі та на Волині. Поблизу Луцька зніматимуть епізоди боїв УПА з німцями та протистояння українських патріотів та НКВС.

Символічне розбивання тарілки

Символічне розбивання тарілки

Роль командира УПА Данила Червоного зіграє львівський актор Микола Береза, що зіграв одну з головних ролей у фільмі «Брати. Остання сповідь» (режисер Вікторія Трофименко). До зйомок загалом залучали раніше не відомих широкому загалу акторів. Тож у стрічці зіграють понад 40 акторів, які представляють театральні школи Дніпропетровська, Кривого Рогу, Одеси, Ужгорода, Львова, Запоріжжя та Києва.

Фільм створює студія «ІнсайтМедіа продюсерський центр» у співпраці з Одеською кіностудією та литовською компанією ARTBOX, за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Загальний бюджет стрічки 20 мільйонів гривень.

Cторінка кінофільму у Facebook