«Книжка року-2015»: «Князі Острозькі» здобули гран-прі, «Аптекар» – найкращий серед жанрової прози

knyga_kniazi_ostrozki

Біографічне видання «Князі Острозькі» видавництва «Балтія-Друк» здобуло гран-прі в конкурсі. Про це стало відомо у вівторок, 1 березня, на прес-конференції Всеукраїнського рейтингу «Книжка року». Пише ukrinform.ua.

До рейтингу потрапили книжки, видані від грудня 2014 до грудня 2015 року українськими видавцями самостійно або в співпраці з іноземними партнерами. Усі книжки оцінювали в семи номінаціях, кожна з яких ділиться на підномінації. В семи тематичних номінаціях було оцінено 1022 видання.

Президент Всеукраїнського рейтингу Костянтин Родик повідомив, що в номінації «Сучасна українська проза», де були представлені 63 видання, перемогу здобула книга «Старе золото» Олега Лишеги. Серед претендентів на перемогу, були Богдан Жолдак з книжкю «УКРИ», Сергій Лойко з «Аеропортом» та Валерій Шевчук із книжкою «Порослий кульбабами дворик».

У «Жанровій літературі» (детектив/пригоди/фантастика/любовний роман/історичний роман/молодіжна проза/автобіографії) номінувалося 81 видання. Переможець – Юрій Винничук із книжкою «Аптекар».

У номінації «Зарубіжна проза» експерти визначили найкращим Яцека Денеля – «Сатурн. Чорні картини з життя чоловіків родини Гойя».

Призове місце у номінації «Поезія/афористика» посів Грицько Чубай зі збіркою «Марія», у номінації «Українська гуманітаристика» – Володимир Єрмоленко за «Далекі близькі. Есеї з філософії та літератури».

 

Читати також: Між літературознавчим спіритуалізмом і філософською некрофілією. Рецензія на книжку Володимир Єрмоленко за «Далекі близькі»

 

У номінації «Публіцистика/сучасні мемуари» переміг Володимир Федорін з виданням «Гудбай, імперіє: Розмови з Кахою Бендукідзе».

У номінації «Твори для школярів молодших і середніх класів» перемогло видання «Маленький принц» Антуана де Сенрт-Екзюпері, а в номінації «Підліткова та юнацька література» – видання повісті Івана Нечуя-Левицького «Кайдашева сім’я».

Всеукраїнський рейтинг «Книжка року» заснований 1999 року й щорічно визначає найкращі книжки, видані в Україні.