Харківське видавництво готує відразу два романи Світлани Алексієвич

Alexievich_Svetlana

Видавництво «Віват» уклало ексклюзивну угоду з Нобелівським лауреатом 2015 року Світланою Алексієвич на видання двох її книжок: «Цинкові хлопчики» й «У війни не жіноче обличчя».

 

За право видавати ці книжки конкурували декілька українських видавництв. Саме ці твори, а також публіцистичні книжки-хроніки «Чорнобильська молитва» та «Час секонд-хенд», принесли авторці світову популярність.

 

«Романи відомої письменниці будуть видані українською мовою. Обидві книжки вже готуються до друку й будуть презентовані вже у квітні 2016 року, під час головної національної виставки в Києві «Книжковий Арсенал», де буде присутня, сподіваюся, й сама Світлана Алексієвич. Працювати з таким автором — велика честь і велика відповідальність для видавництва “Віват”», — розповіла генеральний директор видавництва Юлія Орлова.

 

Сама Світлана Алексієвич визначає жанр своїх творів як «жанр людських голосів». Обидві книги про війну й людей на війні ґрунтуються на зібраних авторкою в різні роки хроніках-інтерв’ю. Алексієвич відверто описує жорстоку й неприємну правду війни. На своєму офіційному сайті вона відзначає: «Кожну свою книжку я пишу чотири— сім років, зустрічаюся й розмовляю, записую 500— 700 осіб. Моя хроніка охоплює десятки поколінь. Вона починається з розповідей людей, які пам’ятали революції, війни, сталінські табори, й доходить до наших днів — майже 100 років. Історія душі… російсько-радянської душі».

 

Книжка «Цинкові хлопчики» розповідає про трагедію «захованої від власного народу» війни в Афганістані. Друга книжка «У війни не жіноче обличчя» про жінок, які билися за свою Батьківщину в армії, в партизанських загонах і в підпіллі під час Великої Вітчизняної війни.

 

Нагадаємо, роман Алексієвич «Час Second-Hand» у 2014 і 2015 роках був виданий в Україні у видавництві «Дух і Літера». «Чорнобильська молитва» (видавництво «Комора») в перекладі Оксани Забужко з’явиться в книгарнях на початку 2016 року.