Ірина Вікирчак стала кураторкою української програми фестивалю Read My World

12294877_928780280508649_6628548656914657152_n

Фото: dyskurs.com.ua

Ірина Вікирчак буде займатися створенням української програми на літературному фестивалі Read My World в Амстердамі , пише Дискурс. Це щорічний фестиваль, який у 2016-му відбудеться вчетверте. У минулі роки організатори представляли літературу з Малайзії, Індонезії, Карибського регіону та Арабських країн.

 

Цьогоріч разом із українською програмою представлять польську, яку складатиме Ґжеґош Янковіч, програмний директор літературного фестивалю імені Джозефа Конрада в Кракові.

 

Дирекція фестивалю запрошує по одному куратору із гостьової країни, який/яка на власний розсуд складає та пропонує національну програму. У контракті підкреслюється, що від куратора очікується суб’єктивний погляд, авторська концепція. Куратор не представляє жодну урядову чи позаурядову інституцію чи організацію в роботі над проектом.

 

Фестиваль Read My World відбудеться 6–9 жовтня в одному із сучасних культурних центрів Амстердама. Українська та польська програми будуть інтегровані з голландською, що сприятиме налагодженню нових міжлітературних зв’язків. У планах запросити 5–6 авторів з України в жовтні, а в червні цього року відбудеться публічна презентація української концепції та програми в Амстердамі за участі кураторки.

 

Ірина Вікирчак — менеджерка культури, промоутерка літератури. Засновниця Міжнародного фестивалю оповідання «Intermezzo», екс-директорка Міжнародної літературної корпорації Meridian Czernowitz (фестиваль, видавництво, резиденція), програмна директорка літературних турів до Польщі Cultour.ua та лекторка курсу «Творчопис» . Як видавчиня та організаторка промо-подій працювала із О. Забужко, Ю. Андруховичем, Т. Прохасько, Ю. Іздриком, А. Любкою та іншими відомими українськими авторами. У різний час отримувала стипендії на навчання в США та Німеччині. У 2014 році працювала у Варшаві як учасниця програми Міністра культури Польщі Gaude Polonia. Авторка двох поетичних книжок. Була гостем літературних фестивалів у Німеччині, Швейцарії, Колумбії, Греції, Польщі.