Помер письменник Мішель Турньє

490047_michel-tournier

Фото: villages-perche.com

Лауреат Гонкурівської премії, відомий письменник Мішель Турньє помер у місті Шуазі у віці 91 року. Про це пише портал Zaxid.net. Французьким ЗМІ про це повідомив мер міста.

Письменник народився в 1924 році. Свою кар`єру починав на «Радіо Франс» як журналіст і перекладач, вів там передачу «Година французької культури». У 1954 році працює в рекламі для Європи 1. Також співпрацює з газетами «Ле Монд» і «Фігаро». У 1968 з Люсьєном Клергом бере участь в організації фотографічного фестивалю в Арлі.

У 1967, надихнувшись твором Данієля Дефо, він пише свій перший роман «П’ятниця, або Тихоокеанський лімб». Роман був удостоєний Великої премії Французької академії.

У 1970 отримує Гонкурівську премію за роман «Вільшаний король» (Le Roi des Aulnes, укр. переклад – 2011), що розійшовся тиражем у 4 мільйони примірників. Роман екранізував Фолькер Шльондорф («Огр», 1996).

У 1971 опубліковано роман «П’ятниця, або Дике життя» (Vendredi ou la vie sauvage) — спрощену версію своєї першої книги. Вона написана для дітей, тому що, на думку Турньє, якщо книгу читають діти, це свідчить про її переваги. Книга увійшла до шкільної програми, була продана тиражем у 7 мільйонів примірників та перекладена на багато мов.

У 1972 Мішель Турньє стає членом Гонкурівської академії. У 1975 він публікує свій третій роман «Метеори», який розповідає про життя близнюків Жана і Поля.

Останнім романом Турньє стало «Зелене чтиво» (Les Vertes lectures, 2006).