Forbes склав рейтинг найуспішніших українських видавництв

27_in

Фото: Forbes.ua

Forbes представив ТОП-20 українських видавничих брендів. До нього увійшли найбільш ринково орієнтовані книжкові видавці, які активно стимулюють читацький попит на книги своїх авторів.
Під час підготовки Forbes відійшов від традиційної оцінки діяльності компаній, заснованої на зіставленні комерційних результатів, і звернули увагу на якість маркетингу книговидавців. Так було визначено, хто з них найбільше сконцентрований на просуванні власної продукції та завоюванні покупців, щоб наростити продажі й, відповідно, отримати найбільшу віддачу від вкладень у бізнес. Закони комерції в конкурентних ринкових умовах для таких видавців − не порожній звук. Вони орієнтовані на створення свого унікального книжкового бренду й підвищення його вартості, що сприяє еволюції ринку і його виходу на більш цивілізований рівень.
Як рахували?

Рейтинг ранжує українські книжкові видавництва, що займаються випуском художньої літератури на комерційній основі, за їх впливовістю на споживчі уподобання читачів.

Лонг-ліст учасників налічував 79 видавництв, серед яких − ТОП-50 гравців ринку за розмірами накладів у 2013 році, а також усі видавництва, що згадуються співрозмовниками Forbes при підготовці даного рейтингу йматеріалу «Що слід знати про книговидавництво в Україні».

У дослідженні враховувалися три показники видавничої діяльності: кількість цитувань в українських ЗМІ, якість книжкової продукції та популярність книговидавничого бренду серед споживачів.

Дані про кількість згадувань видавництв в українських ЗМІ надані інформаційно-аналітичним агентством «Контекст-медіа». У цьому матеріалі використовувалася статистика 2015 року.

Для оцінки фігурантів рейтингу за двома останніми критеріями Forbes звернувся до експертів українського книжкового ринку: президента Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів Олександра Афоніна, голови «Форуму видавців» Олександри Коваль, літературного критика Юрія Володарського, арт-критика Костянтина Дорошенка, культурного оглядача Наталії Кандаурової і літератора Євгена Ясенова.

Їм запропонували скласти свою десятку лідерів у підкатегоріях «Популярність серед споживачів» і «Якість книжкової продукції». Відповіді експертів переводилися у бали.

Дані про кількість випущених найменувань і тиражі надала Книжковою палатою України ім. Івана Федорова. Вони можуть відрізнятися від інформації самих видавництв.

 

ТОП-20 виглядає так:

1. «Видавництво Старого Лева»
2. «Фоліо»
3. «А-ба-ба-га-ла-ма-га»
4. «Клуб сімейного дозвілля»
5. «Дух і літера»
6. «Видавництво Анетти Антоненко»
7. «Ярославів Вал»
8. «Лаурус»
9. «Основи»
10. «Наш формат»
11. «Книги ХХІ»
12. «Віват»
13. «Темпора»
14. «Навчальна книга «Богдан»
15. «Видавництво Жупанського»
16. «Смолоскип»
17. «Ранок»
18. «Нора друк»
19. «Родовід»
20. «Комора»

Forbes