У 44 країнах письменники підтримали засудженого на смерть Ашрафа Фаяда

leadImage

Сотні письменників у 44 країнах читали вірші на підтримку поета Ашрафа Фаяда, якого засудили до страти за пропаганду атеїзму.

 

До акції долучилися Ірвін Велш (США), А.Л. Кенеді (Велика Британія),  Герта Мюллер (Німеччина), Ельфріда Єлінек (Австрія), Орхан Памук (Туреччина) та багато інших. Письменники з усього світу сподіваються, що таким чином зможуть достукатися до демократичних урядів. Митці висловлюють глибоку солідарність до Фаяда й мають надію, що міжнародна спільнота зробить усе, щоби полегшити становище поета.

 

Ашрафа Фаяда переслідували за книжку Instructions Within, написану 2008-го року. У ній владці Саудівської Аравії добачили пропаганду атеїзму, відступництво та богохульство.

 

Письменниця А. Л. Кенеді, яка долучилася до читань у Лондоні, впевнена, що ці звинувачення неправомірні й відверто обурливі.

 

За 8 місяців до цього з ініціативи Міжнародного літературного фестивалю в Берліні було написано відкритий лист до Барака Обами, Девіда Камерона та міністра закордонних справ Німеччини із проханням ужити відповідних заходів, якщо тиск на Фаяда не послаблять. Його підписали 350 письменників.

 

Ашраф Фаяд народився в Саудівській Аравії у родині біженців із Палестини. Від січня 2014 року Фаяд перебуває у в’язниці. Його засудили до чотирьох років тюрми та 800 ударів батогом. Коли письменник спробував оскаржити вирок у листопаді 2015 року, суд присяжних йому відмовив і засудив до страти. Батько поета помер після цієї звістки, але Фаяда на похорон не допустили. Окрім того, його позбавили права на захист.

 

2000

 

Як повідомляє espreso.tv, київські читання проходитимуть 14 січня о 19:00 у Кнайп-пабі “Купідон”. Учасники: Володимир Рафієнко, Олег Коцарев, Олена Герасим’юк, Мирослав Лаюк, Наталія Бельченко, Олена Степаненко, Сергій Прилуцький, Олександр Моцар, Василь Лозинський, Сергій Стойко, Марія Банько, Антон Полунін, Іван Кулінський, Богдан Рачок (перекладач).

 

У Луцьку о 17:00 захід відбудеться у Книгарні “Є” (вул. Лесі Українки, 30). Учасники: Ольга Ляснюк, Віталій Ткачук, Анна Луцюк, Марія Марченкова.

 

Запоріжжя – 18:00 – Art-gallery Lenin (проспект Леніна, 193). Учасники: Олесь Барліг, Тетяна Савченко, Вікторія Петрова, Юрій Ганошенко, Олена Ольшанська.

 

Харків – 20:00 – “Циферблат Харьков” (вул. Пушкінська, 74). Учасники: Андрій Краснящих, Віктор Шепелєв, Кирило Новиков, Тетяна Положій, Юрій Цаплін.

 

Espreso.tv
The Guardian