Російські сайти провадять інформаційний геноцид кримських татар — Брати Капранови

b54fc45-8

 

Працюючи над «Мальованою історією незалежності України», письменники Брати Капранови дослідили чимало книжок. Несподівано для себе вони відкрили десять міфів про кримськотатарський народ, які більшість із нас звикли сприймати за правду. Хто ж такі кримські татари насправді? Про зустріч у Києві 23 грудня пише портал КримSOS.

 

Брати Капранови ретельно підготувались до зустрічі. До розвінчування міфів про кримських татар вони взялися не голослівно. Доказами були історичні факти, доповнені картами, фотографіями визначних кримськотатарських діячів, зображеннями пам’яток культури, символікою кримських татар. Сорок гостей зустрічі віддячили зусиллям ораторів і не хотіли їх відпускати більш ніж до десятої вечора.

 

«Готувалися до лекції про кримськотатарську історію і виявили цілий інформаційний історичний геноцид, який провадять російськомовні сайти: від Вікіпедії до форумів. Пряма брехня, перекручування, ігнорування фактів і цілих тем. Здається, кримці постраждали від крадіжки їхньої історії не менше за українців, а може, навіть більше», — діляться Брати.

 

Виявляється, що кримські татари — це не азіати, які прийшли до Криму разом із монгольською навалою. Це європейці, нащадки половців. Кримські татари та козаки — дві гілки половецького роду. За допомогою історичних світлин Капранови довели, що в культурі козаків та кримських татар є багато схожого: герб, зброя, одяг воїнів. Загалом бачимо закономірність: де живуть татари, там є козаки.

 

Кримське ханство існувало не лише на території Криму. Це й Одеська, й Миколаївська, частина Запорізької, Донецької, Луганської областей. Історичні факти підтвердили: вплив Кримського ханства розповсюджувався далеко за межі цієї території. Понад те, письменники довели, що кримські татари ніколи не присягали не вірність Росіі. Тому вони не є зрадниками, як їх прийнято називати.

 

Надзвичайної атмосфери заходу додала кримськотатарська музика від метра Джеміля Карікова. Наприкінці зустрічі Джеміль-ага розповів, що має колекцію з 50 кримськотатарських інструментів, і пообіцяв провести в Будинку вільних людей вечори етнічної музики.

 

9e2fafe-index

 

«Вималювалося бачення того, що це нація з потужної історією державотворення, з безперервною культурною традицією, що є однією з ключових у тюркському світі», — відгукнувся один із гостей по закінченні вечора.

 

5853f92-6