ТОП-10 україномовних книжок 2015 року від КСД

Кінець року звичний час підбивати підсумки діяльності й створювати рейтинги продажів та популярності. Видавництво «Клуб Сімейного Дозвілля» склало свій ТОП-10 україномовних книг 2015 року згідно кількості проданих примірників, і вийшов він таким.

 

10 місце — «Відродження» Стівена Кінга. На час виходу була найновішою книгою Короля жахів. Роман-фентезі розповідає про життя хлопця Джеймі, яке дивним чином перетнулося з життям пастора Чарльза Джейкобса й відтепер небезпечною тінню нависає над хлопцем.

 

33392_49455

 

 

9 місце — книга Томаса Кініллі «Список Шиндлера». Вона є однією з найвідоміших та найгучніших екранізацій літературних творів, зроблених у Голлівуді. Кількість міжнародних премій отриманих за цю екранізацію більш як двадцять. Одних тільки «Оскарів» сім. Історія бізнесмена Оскара Шиндлера стала одним з найвідоміших творів Томаса Кініллі.

 

35277_52618

 

8 місце – Пола Гоукінз «Дівчина у потягу». Пола Гоукінз увірвалася у світовий літературний тренд зі своєю «Дівчиною у потягу» на початку 2015 року. Супербестселер вже проданий накладом у більш як 2 млн. примірників по всьому світу. Вихід книги не супроводжувався великою рекламною кампанією, проте навіть без суттєвої маркетингової підтримки очолював декілька тижнів усі книжкові топи США. В Україні продажі розпочалися перед Форумом Видавців. Книжка має стабільно високий попит, й уже декілька місяців є у списках бестселерів серед книжок, які вийшли українською.

 

35488_52942

 

7 місце — Ерих Марія Ремарк «Чорний обеліск, Тріумфальна арка, Ніч у Лісабоні». Кожна книга класика світової літератури Ериха Марії Ремарка, яка виходила у видавництві українською, була шалено популярною. Це видання містить три великі твори, які в такому зібранні ще не виходили. Ця книга увібрала в себе класичний переклад від Євгена Поповича, Миколи Дятленка та Аркадія Плюто.

 

32215_47758

 

6 місце — Регіна Бретт «Бог ніколи не моргає». Бретт — відома американська журналістка, двічі виходила до фіналу Пулітцерівської премії. Написала дві книги, які стали бестселерами в усьому світі. Цього року її книгу «Бог ніколи не моргає» переклали українською й вона одразу увірвалася до списку найпопулярніших книжок цього року. 50 уроків — це роздуми про те, чому Регіна навчилася, перебуваючи в статусі матері-одиначки, коли шукала кохання там, де його не було, коли працювала над стосунками з Богом, боролася з раком і намагалася примиритися з важкими спогадами дитинства. Свої уроки Регіна публікувала в авторській колонці в газеті, й відразу стала однією з найпопулярніших авторок за всю історію видання.

 

Bog

 

5 місце — Люко Дашвар «Покров». Ця книга вийшла друком наприкінці листопада й лише за місяць встигла потрапити до списку книг із найбільшим попитом. Події роману відбуваються у ХVII столітті. Один із багатих козацьких старшин зрадив свою дружину. Коханка мала від нього народити дитину. Дружина проклинає свого чоловіка до сьомого коліна. При смерті до нього приходить ворожка. Каже: якщо згадаєш усіх своїх родичів до сьомого коліна, всіх 128 предків, то будеш прощений і твої діти – теж. Він згадує 127 і помирає з іменем своєї коханої. Потім події переносяться у грудень 2013 року, коли країну сколихнули протести проти свавілля влади.

 

pokrov_dash

 

4 місце Володимир Лис «Країна гіркої ніжності». На вихід нових книг Володимира Лиса читачі завжди очікують з нетерпінням. Лауреат численних премій та нагород вміє чудово поєднувати цікавий сюжет, «смачну» волинську мову та історію українського народу. «Країна гіркої ніжності» історія країни в жорстокому ХХ столітті через історію однієї родини. Три покоління, три жінки, які обирають свій шлях, кохають, ненавидять, страждають і радіють. Ці жінки не можуть переломити хід історії своєї країни, але разом із нею вони проживатимуть життя з усім його болем, щастям, бідою і радістю.

 

34285_1

 

3 місце Василь Шкляр «Чорне сонце». Василь Шкляр вже декілька років вважається культовим письменником сучасності. Шалена популярність романів «Залишенець» та «Маруся» перейшла й до нової книги «Чорне сонце». Книжка, яка вийшла друком у вересні цього року, вже стала культовою серед бійців полку «Азов» та отримала декілька додаткових накладів. «Чорне сонце» це книга про російсько-українську війну очима бійців «Азова». Всі історії та персонажі в ній справжні. Довгий час Василь Шкляр перебував на передовій разом із хлопцями: бачив їхнє фронтове життя й переживав усі перемоги й поразки разом із ними.

 

im578x383-sonce

 

2 місце – Міллі Маротта «Дивосвіт. Розмальовка для спокою та натхнення». Розмальовки стали беззаперечним трендом цього року в подоланні стресу. Кольорові олівці та ручки створюють за допомогою розмальовки дивосвіт із чудернацькими метеликами та птахами, фантастичними квітами та тваринами.

 

3ac0bc50_2ed6_11e5_a140_005056004a1d_6f2efb48_2ed6_11e5_a140_005056004a1d.resize1

 

1 місце – Кері Сміт «Знищ цей щоденник». Абсолютний лідер цього року – креативний блокнот «Знищ цей щоденник». Захмарний попит і декілька великих накладів свідчать про те, що українці все ще продовжують різними способами боротися зі стресом, який увійшов у їхнє життя. Створений подібно до скетчбука, блокнот містить багато веселих та незвичайних завдань на кшталт «пожуй тут», «малюй язиком», «підніми цей щоденник, не торкаючись його руками», «візьми цей щоденник з собою в душ» або «натри цю сторінку багнюкою». Зрозуміло, що ці завдання треба виконати не буквально, а за допомогою всіх можливих джерел своєї творчої уяви. Серією таких кумедних підказок Кері Сміт закликає займатися «деструктивними» актами: псувати сторінки, бруднити їх кавою та розмальовувати поза лініями, – насправді для того, щоби відчути справжній творчий процес.

 

6330651_images_1402280223