Часопис «Критика» відкрив доступ до публікацій Григорія Грабовича

1376928

 
Як зазначається сторінці часопису у Фейсбук, «через доки безпрецедентний напад на особу Григорія Грабовича та його праці редакція «Критики» відкриває вільний доступ до усіх публікацій професора Грабовича… Водночас працюємо над оцифровуванням й інших статей, а також готуємо доступ до книжок за символічну ціну в 1 грн. Запрошуємо усіх … ознайомитися з працями визначного літературознавця та скласти … власну думку про псевдоарґументи супроти нього.»

 

Нагадаємо, пофесора Гарвардського університету Григорія Грабовича було висунуто на здобуття Шевченківської премії. На здобуття літературознавця висунув Інститут літератури імені Т. Г. Шевченка НАН України. Проте деякі лауреати виступили проти номінації професора. Вони звернулися з відкритим листом до голови та членів Шевченківського комітету, у якому назвали діяльність Грабовича такою, що «відверто просякнута деструктивними антиукраїнськими, у суті своїй колоніальними ідеями». Проте культурна спільнота відреагувала швидко, назвавши лист «брудною компанією», а оцінку наукового спадку Грабовича — поверховою. Станом на 21 грудня до відкритого листа на захист честі професора Грабовича та за реформу премії імені Шевченка долучилося понад 250 осіб.

 

У зв’язку з цим часопис “Критика” відкриває доступ до праць Григорія Грабовича. Вони вже доступні за посиланням http://krytyka.com/ua/users/hryhoriy-hrabovych