У Биківні вшанували пам’ять Михайля Семенка

Семенко_М4
18 грудня 2015 року, напередодні дня народження Михайля Семенка в Національному історико-меморіальному заповіднику «Биківнянські могили» відбувся літературно-мистецький захід «Я покажу вам безліч світів». Про це повідомляє портал ua.bykivnya.org.

 

Науковці заповідника, родичі поета, представники видавництва “Смолоскип”, Українського інституту національної пам’яті, українські поети згадали не лише видатного митця, одного із найяскравіших представників українського футуризму початку ХХ ст., а й усіх жертв політичних репресій, що знайшли свій останній спочинок у Биківнянському лісі.

 

Генеральний директор Заповідника, Богдан Біляшівський наголосив на тому, що Биківня є місцем страшної трагедії та величезного злочину, який десятиліттями приховувався від української громадськості. Попри фальсифікацію правди у радянські часи, зараз відбувається процес повернення імен видатних діячів української культури не лише заради історичної пам’яті, а й руху в майбутнє.

 

Племінник поета Марко Семенко зауважив, що найкращою пам’яттю для митця є дослідження його творчості, популяризація доробку, розвиток започаткованого ним напрямку, але й матеріальні виміри пам’яті у вигляді назв вулиць, меморіальних дошок не менш важливі.

 

Директор видавництва «Смолоскип» Ростислав Семків наголосив, що за допомогою пам’яті можна подолати ті руйнівні інтенції, які набули загрозливих масштабів у радянському минулому. Бо репресувались не лише письменники, а їхні текти. Серія “Розстріляне відродження”, започаткована видавництвом, створена саме для того, щоб повернути ці твори людям. Сумна іронія історії полягає також в тому, що комуністичний режим знищував однаково митців, які навіть були опонентами у літературних і суспільних дискусіях.

 

Заступник голови Українського інституту національної пам’яті Володимир Тиліщак розповів про заходи держави та інституту з декомунізації, але підкреслив, що цих заходів і директив без тиску суспільства, без впливу громадянського середовища буде замало. Лише активна участь громадян і жива пам’ять допоможуть здолати інерції тоталітаризму.

 

Поети Любов Якимчук, Галина Танай, Олена Герасим’юк, Олег Коцарев, Олена Степаненко прочитали вірші М. Семенка.
Видавництво “Смолоскип” подарувало Заповіднику комплект книжок, присвячених шістдесятництву та розстріляному відродженню.
Присутні поклали квіти та запалили лампадки на українській та польській частині Міжнародного меморіалу жертвам тоталітаризму.

 

Вчений секретар Валерій Філімоніхін продемонстрував учасникам заходу банерну виставку “Биківня – місце пам’яті”.

ua.bykivnya.org

37299d73be4fcdefac46d300d5cc8fd8

9467260e7557f99e17c68e974acb16e0

5e9fe289c9f2da41a4ca6668d0a6a73e