Бульвар у Києві хочуть назвати ім’ям Юрка Покальчука

*

Відповідну петицію розміщено на сайті Київської міської ради. Вулиця, яку пропонують перейменувати на честь українського письменника, перекладача, науковця, сценариста та громадського активіста, зараз носить ім’я Олексія Давидова – київського чиновника радянської доби.

 

Автор петиції аргументує свою пропозицію так: «Юрко Покальчук був і залишається значимою фігурою для української культури. Великий українець та киянин. Він також вкладав свої сили у таланти молодих людей, яких викинули із соціального життя. Він бачив в людині людину, прагнув ширити ідеї людяності, доброти та творчості. Свої останні роки він прожив саме на бульварі імені Олексія Давидова».

 

Олексій Давидов був головою виконавчого комітету Київської міської ради депутатів трудящих у 1947–1963 роках. «За час його перебування при владі сталася Куренівська катастрофа, – наголошується в петиції. – За бездіяльність, неспроможність керувати містом і злочинну поведінку під час вищезгаданої катастрофи був дуже непопулярний серед киян. Біля його могили довгі роки стояла охорона. Влада побоювалася осквернення могили ненависного киянами градоначальника. Чи не настав час перейменувати бульвар з комуністичного голови виконкому на великого українця?».

Сultprostir