Міністерство культури заступилося за українську бібліотеку в Москві

*

Заяву з приводу тиску на українців Росії опублікувала прес-служба Мінкульту. Пише Сultprostir.

 

Затримання директора Бібліотеки української літератури в Москві Наталі Шариної та співголови Об’єднання українців Росії Валерія Семененка, а також обшуки в бібліотеці та помешканнях затриманих Міністерство культури вважає репресіями за національною ознакою.

 

«Агресія Кремля по відношенню до Української держави, яка отримала жорстку відсіч Українського народу та всього міжнародного співтовариства, тепер  знайшла своє продовження  у репресіях за національною ознакою по відношенню до власних громадян, які є українцями. Для діючого в РФ політичного режиму будь-який прояв української ідентичності став ознакою «русофобії», тому українська мова, українська культура та її носії зараз є під фактичною забороною у Росії», – йдеться в заяві.

 

Міністерство культури вимагає негайного звільнення Наталі Шариної, припинення репресій та політики залякування української національної меншини в РФ. Крім того, відомство заявило про намір звернутися до Верховного комісара ОБСЄ з питань національних меншин для захисту прав та інтересів українців, що проживають на території Російської Федерації, та захисту прав усіх російських громадян, що зв’язані з українським словом і українською культурою.

http://cultprostir.ua/uk/news-single/ministerstvo-kulturi-zastupilosya-za-ukrayinsku-biblioteku-v-moskvi