Уряд виділив 40 мільйонів на “Українську книгу”

*

Програма “Українська книга” цьогоріч уперше за всі роки буде реалізована у визначені строки, адже попри витрачання чималих коштів на силові міністерства, уряд усе ж виділив на її реалізацію понад 40 млн грн. Про це заявив перший заступник голови Держкомтелерадіо Богдан Червак у інтерв’ю газеті “День”. Пише Укрінформ.

 

“Попри вкрай несприятливу соціально-економічну ситуацію та потребу витрачати чимало коштів на силові міністерства, уряд виділив на реалізацію програми “Українська книга” 40 млн 475 тис. гривень. На сьогодні більшість тендерних процедур уже проведено. Є впевненість, що до кінця року програма “Українська книга” вперше буде реалізована у визначені строки”, – сказав він.

 

При цьому Червак нагадав, що з наступного року порядок реалізації бюджетної програми “Українська книга” діятиме за новими правилами, оскільки надходило багато зауважень від громадських організацій і видавництв щодо непрозорості і невідповідності потребам часу процесу формування програми. Так, передбачається розширення списку тематичних розділів видань, зокрема, тепер видаватимуться видання військово-патріотичного спрямування, а також переклади творів українських авторів іноземними мовами.

 

Принципових змін зазнав також розділ, за яким регламентується робота експертної ради: її членом відтепер не може бути особа, яка перебуває у трудових відносинах з видавцем, що подав Держкомтелерадіо пропозиції до переліку видань. Водночас, термін повноважень членів експертної ради не повинен перевищувати один рік, а одна й та сама особа не може бути головою чи членом експертної ради більше, ніж два строки поспіль. Така ротація має сприяти об’єктивності рішень ради, переконаний перший заступник голови Держкомтелерадіо.

 

“Хочу наголосити на тому, що не чиновники визначають, яке видання потрапить у програму, а яке – ні. За це відповідає експертна рада, до складу якої входять відомі українські письменники, літературознавці та видавці”, – наголосив Червак.

Укрінформ

  • Саврадим

    А що є такий поет “Боріс Олєйнік”? Що він написав?