У Москві обшукали українську бібліотеку (ФОТО)

*

У Мережі опубліковано світлину одного із залів Бібліотеки української літератури в Москві, в якій 28 жовтня пройшли обшуки. Як повідомляли «Коментарі», російські силовики нібито виявили безліч різних “видань з русофобською інформацією”.

 

Слідчий комітет Російської Федерації просить суд заарештувати директора Бібліотеки української літератури Наталію Шаріну. Про це, як передають «Коментарі», йдеться на сайті відомства.
Проти Шаріної порушено справу за пунктом «б» ч. 2 ст. 282 КК РФ (розпалювання національної ненависті і ворожнечі, а також приниження людської гідності).
 

«За версією слідства, в 2011-2015 роках директор Бібліотеки української літератури Шаріна, що є посадовою особою, порушуючи Федеральний закон «Про протидію екстремістської діяльності», поширювала серед відвідувачів книжкові видання Дмитра Корчинського, визнані судом екстремістськими матеріалами і забороненими до використання», – йдеться в повідомленні.

 

Раніше один із співробітників бібліотеки повідомив, що в ході обшуку поліцейські самі підкидали якісь книги.

 

У той же час український журналіст Роман Цимбалюк, який знаходиться зараз у Москві, розповів, що обшук також пройшов у будинку директора бібліотеки.
«… Вона повідомила, що вдома був обшук, що перевернули всю квартиру зверху донизу і вилучили у неї книгу Оксани Забужко, екземпляр статей – такий збірник про Голодомор, який підготували американські, європейські та українські автори, вилучили кілька примірників газети «Час руху» від 2011 і три грамоти, які вона отримала на посаді директора бібліотеки від колишніх президентів – Ющенка, Януковича і прем’єра Азарова», – цитує Цимбалюка «Радіо Свобода».

 

Що стосується Бібліотеки, то, за словами директора Шаріної, з читального залу вилучили журнал «Барвінок» – нібито там зображення прапора «Правого сектора» … І Дмитра Павличка – 7 видань. Потім обшук пройшов e так званому спеціальному сховищі, де зберігається спеціалізована література.

 

«Зокрема, вони вилучають всі видання, що стосуються історії України в частині, що стосується Степана Бандери та УПА. Вона зазначила, що жодне з цих видань, які вони вилучили, не входять до списку так званої екстремістської літератури», – пояснив кореспондент.

Сomments.ua