У Львові поховали відомого українського письменника Романа Лубківського

*

26 жовтня львів’яни провели в останню путь відомого письменника, поета, громадського діяча, лауреата Національної премії України ім. Т. Г. Шевченка Романа Лубківського. Чин похорону відбувся на Личаківському кладовищі. Повідомляє Gazeta.ua.

 

На громадську панахиду за видатним українцем зібралися відомі громадські та культурні діячі, народні депутати, керівництво міста та області, друзі та найближчі. Сотні людей прийшли вшанувати пам’ять цієї світлої людини.

 

Саме Роман Лубківський, будучи народним депутатом,24 серпня 1991 року закликав занести до зали Верховної Ради синьо-жовтий прапор України. Це він ініціював складання президентської присяги Леоніда Кравчука на Пересопницькому Євангелії. Шевченківську премію отримав за збірку поезій “Погляд вічності”. Працював послом України у Чехії та Словаччині.

 

“З відходом такої постаті як Роман Лубківський відходить і ціла епоха, яка вірила у містичну вартість слова і його всеосяжні можливості. Роман Лубківський був і залишається яскравою постаттю цієї неопалимої епохи. Разом із натхненням, боротьбою, ідеалами, ідеями, обстоюваннями національних та людських цінностей, прозою і поетикою, здобутками і помилками, сумнівами і непохитністю він пройде поруч із живими у майбутню усміхнену Україну”, – промовив народний художник України, Любомир Медвідь.

 

Михайло Косів, заслужений діяч мистецтв України згадує: “Він мав особливий дар Божий у своїй душі, постійно щось мусив робити і закликав всіх до дії. Та широка діяльність для вшанування Маркіяна Шашкевича без Лубківського неможлива, неможливим було без нього і відродження Богдана-Ігоря Антонича, утвердження Устияновича”.

 

Видатний український письменник та громадський діяч помер у віці 74 років у п’ятницю 23 жовтня.

Gazeta.ua